Naše produkty

Vítejte na naší stránce Waxy Love! Zabýváme se ruční výrobou vonných svíček a vosků do aromalampy. Hledali jsme způsob, jak přinést radost a pohodu do vašich domovů. Byli jsme unaveni z komerčních produktů plných chemikálií a umělých složek, které nejen škodily našemu zdraví, ale i životnímu prostředí. A tak se zrodila myšlenka Waxy Love - vytvořit svíčky, vosky do aromalampy a bytové doplňky, které jsou šetrné k přírodě, zdraví a přitom krásné a útulné. E-shop jsme spustili v květnu 2021.

Co nás dělá unikátními? Naše produkty jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí a vaše zdraví. Používáme 100% přírodní sójový vosk a speciální vonné oleje, které jsou veganské, bez ftalátů a cruelty free. Při výrobě se řídíme standardy organizace IFRA, která zajišťuje, že naše svíčky a vosky neobsahují látky ohrožující zdraví člověka či životní prostředí.

Jsme malá firma s velkým srdcem, která se snaží přinést radost do vašeho života prostřednictvím našich výrobků. A co je nejdůležitější - děláme to s láskou.

Takže pokud hledáte vonné svíčky nebo vosky do aromalampy, které jsou šetrné k životnímu prostředí, zdraví a přitom krásně voní, jste na správném místě. 


Jak se o naše produkty nejlépe starat

Svíčky Waxy Love

Vosk nechte při prvním zapálení rozehřát až k okrajům, aby se nevytvářel "tunel", který by se s každým zapálením zvětšoval. A to by byla škoda, zkrátili byste tím celou dobu hoření svíčky.  Před každým zapálením zkraťte knot, ideální bude délka do 0,5 cm. Pokud Vám knot čoudí, svíčku zhasněte, dejte ji chvilku čas a knot opět zkraťte. Podmínky pro hoření nejsou v našich domovech stejné a stát se to může.

Do sójového vosku nepřidáváme žádné látky upravující chování vosku či hoření. Je tak možné, že při hoření najdete menší nedostatek - nerovný povrch atd. - rozhodně to ničemu nevadí.


Vonné vosky Waxy Love

Stejně jako u svíček, vosky vyrábíme ručně a nepřidáváme do nich žádná aditiva upravující chování vosku. Pokud na vosku naleznete "omrzlinky", je to zcela běžný jev u sójového vosku, který nemá vliv na vůni. Bohužel není možné zajistit v našich domovech a při přepravě stejnou okolní teplotu. 

Velikost aromalampy, okolní podmínky, intenzita vonné esence a velikost vosku mají vliv na výdrž vůně. Vůně rozhodně vydrží i několik zapálení.

Na obarvení vosků používáme přírodní mica pigmentové prášky, nebo speciální tekuté barvy do vosku. Mica prášek se může po zahřátí vosku usadit na dno aromalampy. Stačí horký vosk promíchat např. párátkem a třpytivý efekt máte zpátky ☺

Pro výměnu vosku stačí vosk v aromalampě lehce zahřát a poté vyloupnout. Nikdy do vosku nepřidávejte vodu, hrozí tak, že vosk začne prskat. Je možné také do rozehřátého vosku vložit vatové tamponky, které do sebe vosk nasáknou. Ideálním řešením je však použití košíčků na rozpouštění vosku - máme je v nabídce ZDE

 

Bezpečnostní instrukce

piktogramy

 

 

 

Svíčky

Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru! Neumísťujte ji do blízkosti hořlavých předmětů a do průvanu. Svíčku umístěte vždy na nehořlavou podložku, neumísťujte ji v blízkosti nebo na zdroje tepla. Umístěte svíčku mimo dosah dětí a domácích zvířat. Dbejte o to, aby byly svíčky od sebe vzdáleny alespoň 10 cm. V roztaveném vosku nenechávejte zápalky ani jiné úlomky, aby nedošlo k rozšíření ohně.

Vosky

Vosky používejte vždy s vhodnou elektrickou či keramickou aromalampou. Před použitím odstraňte obal. Používejte běžnou čajovou svíčku o délce hoření do 4 hodin, jinak hrozí přehřátí vosku! Aromalampu nikdy nenechávejte bez dozoru. Nikdy neumisťujte aromalampu v průvanu, v blízkosti nebo na zdroje tepla. Umístěte ji vždy na nehořlavou podložku. V roztaveném vosku nenechávejte zápalky ani jiné úlomky, aby nedošlo k rozšíření ohně.